Oslavy čínského nového roku ovlivňují i leteckou a námořní přepravu

Praha 1. února 2019

Jak ovlivňuje kulturní dědictví, respektive oslava čínského nového roku přepravní služby, vysvětluje David Knobloch, prokurista Geis CZ Air+Sea. „Jako každý rok v tomto období, tak i letos před oslavami čínského nového roku (CNY) dochází k omezení kapacit a přepravních služeb mezi Čínou a Evropou. To samozřejmě ovlivňuje ceny služeb.“

David Knobloch, prokurista Geis CZ Air+Sea

Rejdaři snižují kapacity na pravidelných linkách od 5. do 8. týdne roku a to mnohdy až o 30 %. V některých čínských přístavech a terminálech se dopravci potýkají i s nedostatkem prázdných kontejnerů. Tato situace má samozřejmě vliv na nárůst námořních sazeb, a to již od prosince předchozího roku.

Se zvýšenými cenami se od poloviny ledna 2019 potýká i odvětví letecké dopravy. „Z důvodu omezování kapacit před oslavami čínského nového roku jsou lety do Evropy plně vytížené. Na volné místo na pravidelných linkách je nutné čekat a dochází k významnému prodloužení obvyklé doby přepravy (až o 50 %) a k častým zpožděním,“ upozorňuje David Knobloch.

Od 4. týdne roku je navíc v Číně snižována i kapacita pozemní přepravy, takže mnohdy není možné využít RFS linky, případně vnitrostátní ekonomický servis. Tato situace má samozřejmě za následek snížení dopravného v opačném směru.  Na linkách z Evropy do Číny jsou v tomto období nabízeny speciální sazby, tak aby se zlepšilo vytížení stávající kapacity.

„Očekáváme, že ke zklidnění situace ve vývoji cen dojde začátkem března, až se opět ustálí situace v Číně,“ konstatuje David Knobloch.

Více informací na: www.geis-group.cz

Zdroj: komunikační agentura Seteva

Zdroj fot: Geis CZ s.r.o.

Dana Samková

O skupině Geis

Skupina Geis má hlavní sídlo v německém Bad Neustadtu. Od svého založení v roce 1948 se neustále rozvíjí. Holding, který řídí přímo majitelé, je dnes globálním poskytovatelem komplexních logistických služeb. Zaměstnává kolem 6 350 lidí a v roce 2017 vygeneroval obrat 854 milionů EUR.

Do holdingu patří společnosti v Německu, Švýcarsku, Lucembursku, Rakousku, Polsku, České republice a na Slovensku. Hlavní oblasti podnikání skupiny Geis jsou Road Services (balíkové / paletové / kusové / celovozové přepravy), Logistics Services (kontraktní logistika, výroba obalů) a Air+Sea Services (letecké a námořní přepravy, speciální projekty přeprav).

V České republice patří do skupiny Geis firmy Geis CZ s.r.o., Geis Parcel CZ s.r.o., Geis CZ Air+Sea s.r.o., Geis Solution CZ s.r.o. a Spedition Feico, spol. s r.o. Na Slovensku je to Geis SK s.r.o. a Geis Parcel SK s.r.o. Česko-slovenská část skupiny zajišťuje komplexní logistické služby, a to od balíkových přeprav přes kusové, paletové a celovozové přepravy, letecké a námořní přepravy, skladovou logistiku včetně vývoje a výroby obalů až po sofistikované logistické projekty. Zaměstnává více než 1600 pracovníků na 37 pobočkách a v roce 2017 dosáhla obratu téměř 5,230 miliardy CZK.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *