Ministr vnitra na jednání s odbory České pošty: Udělám vše pro zvýšení platů o 10 % od letošního května

Praha 15. ledna 2019

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se dnes, 15. ledna 2019, sešel se zástupci odborových organizací České pošty. Hlavním tématem jednání byl nárůst platů zaměstnanců České pošty o 10 %, které ministr prosazuje.

Česká pošta se podle ministra vnitra musí soustředit na služby, které od ní lidé očekávají, tedy mj. na kvalitní doručování pošty a balíků. „Pošťáci musí roznášet poštu a musí k tomu mít důstojné pracovní podmínky. Proto udělám vše pro to, aby od letošního května došlo k navýšení platů zaměstnanců v klíčových provozech, jako je třídění, doručování a práce na pobočkách, o 10 procent,“ uvedl na jednání s odboráři Jan Hamáček. Na setkání zdůraznil, že Česká pošta musí být fungujícím moderním podnikem, na jehož spolehlivost se mohou občané i v té nejvzdálenější obci spolehnout. Ministr také ocenil, jak pošta, a hlavně její zaměstnanci zvládli nápor zásilek během vánočních svátků. 

Setkání se zástupci odborů České pošty je dalším z pravidelných setkání ministra vnitra Jana Hamáčka. V minulých dnech se sešel se zástupci odborů Policie ČR a HZS ČR, v těchto setkáních hodlá pokračovat i nadále.

Klára Pěknicová

pověřená řízením odboru tisku a public relations

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *