Společnost cargo-partner dělá velké pokroky ve Slovinsku

Praha/ Lublana 11. ledna 2019

Vedle rychle postupující výstavby iLogistického centra v Lublani došlo u rapidně expandujícího poskytovatele dopravních a info-logistických služeb v Evropě k dalšímu růstu. Navíc společnost cargo-partner ve Slovinsku nedávno obdržela cenu „Invest Slovenia FDI Award“. Na oslavu svých úspěchů a jako poděkování svým místním zákazníkům uspořádala společnost cargo-partner exkluzivní „před-novoroční večírek“ na Lublaňském hradě.

Výstavba iLogistického centra společnosti cargo-partner v Lublani, která oficiálně započala v červnu, postupuje zcela podle plánu. V listopadu bylo dokončeno postavení vysokých regálů ve skladu. V administrativní budově se dokončuje obložení druhého patra a probíhají přípravy na třetí patro. Kotelna a strojovna jsou téměř hotové a v současné době se instaluje vybavení jako jsou požární sprinklerové systémy, topení a elektrické instalace. V prostorách pro cross-dock a skladování na ploše byly dokončeny základy a umístěny první betonové sloupy. Veškeré stavební práce tedy probíhají velmi dobře vzhledem k plánovanému otevření v létě roku 2019.

iLogistiké centrum, nacházející se přímo u letiště Lublaň, přibližně 20 minut od centra města, poskytne 25 000 m² skladových prostor, vytvoří v první fázi více než 30 nových pracovních míst a výrazně přispěje k dalšímu rozvoji regionu. Tento přínos byl nedávno oceněn cenou Invest Slovenia FDI Award v kategorii „Logistické centrum / Hub“, kterou udělila agentura SPIRIT Slovenia dne 27. listopadu 2018. Od roku 2006 oceňuje agentura SPIRIT Slovenia nejlepší zahraniční investory, kteří v předchozím roce dosáhli vynikajících výsledků a výrazně přispěli k rozvoji slovinské ekonomiky. Cena FDI Award, pořádaná v úzké spolupráci se slovinským Ministerstvem pro hospodářský rozvoj a technologii, je součástí komplexní strategie Slovinska na získávání přímých zahraničních investic.

U příležitosti slavnostního vyhlášení cen vysvětlil pan Viktor Kastelic, jednatel společnosti cargo-partner ve Slovinsku, jaké byly motivy investice: „Věříme, že tato mimořádná lokalita poblíž letiště Brnik a přístavů Koper a Terst zůstane důležitou branou z Asie a do Středozemního moře.“ Dále zdůraznil integrovaný přístup společnosti k logistice jako klíčový diferenciační faktor na trhu: „Jakožto středně velká společnost jsme schopni vytvořit individuální řešení pro potřeby konkrétních zákazníků a odvětví. Neposkytujeme pouze transport z místa A do místa B, ale především usilujeme o integraci se zákazníky prostřednictvím našich komplexních IT systémů. To nám umožňuje plně podporovat naše klienty.“

Na oslavu konce úspěšného roku uspořádala společnost cargo-partner ve Slovinsku počátkem prosince na proslulém Lublaňském hradě svůj tradiční „před-novoroční večírek“ pro 250 hostů z celého světa. Večerní zábavní program, který zahrnoval živou hudbu a bohatý raut, byl mezinárodními hosty velmi dobře přijat.

Big Steps in Slovenia EN

 

O společnosti cargo-partner

cargo-partner je soukromá společnost střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. Díky dlouholetému působení na trhu přichází cargo-partner s řešením na míru pro různorodé portfolio zákazníků napříč odvětvími. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2017 dosáhla obratu 700 milionů eur a na jejím úspěchu se podílelo 2780 zaměstnanců. Cargo-partner oslavil v roce 2018 své 35 výročí.

Christina Kalløkken  / Head of Corporate Communications & Marketing

cargo-partner GmbH

Airportstrasse, P.O. Box 1

2401 Fischamend, Rakousko

Tel.: +43 5 9888-11322, Fax: +43 5 9888-11225

E-mail: christina.kalløkken@cargo-partner.com, www.cargo-partner.com

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *