7. etapa Africa Eco Race Lukáši Kvapilovi vyšla a posunula ho nad 30. příčku

Praha, 8. ledna 2019 

7. ETAPA – 8. LEDNA 2019 – Chami / Gare du Nord

Po  zrušené 6. etapě pořadatelé odpískali 7. etapu etapu jako maratónskou, nicméně na jezdce čekala původní plánovaná porce 489 ostrých závodníckilometrů. Etapa začínala na velbloudí trávě, ale byly v ní samozřejmě i duny a dlouhé rychlé úseky. Jediný český motorkář na Africa Eco Race Lukáš Kvapil přijel z etapy nadšený, což bylo vidět i na jeho umístění. 7. etapu dokončil na 20. místě a v celkovém hodnocení mu patří 27. místo.

A jak Lukáš Kvapil hodnotí 7. etapu Africa Eco Race?

„Dneska se mi od začátku jelo parádně a také jsem velmi záhy předjel asi sedm nebo osm jezdců a opět jsem si řekl, že to je v pr… A pak přišly zase ty dlouhý vypalováky, ale fakt dlouhý, třeba třicet kilometrů, a to jsem se musel krotit, abych to neutavil a musel jsem na nich držet přesně ty kurzy. No a samozřejmě jsem zase dvakrát nebo třikrát zabloudil. Ale ne sám. Jedu si, najedou koukám a Optimus. Říkám si: „Optimus, ten nezabloudí…“ A najednou vidím, jak se Optimus otáčí…“ Ale dneska to byla opravdu rallye. Bylo to dlouhý, ale uteklo to rychle, protože v tom teple se mi prostě jede líp. A jsem v pohodě i na zítřek, kdy se jede dalších 400 km a na to se hrozně těším.“

„Mám vlastně ještě jednu pěknou historku z konce etapy. Jeli jsme po takové podobné planině, jako máme dneska postavený bivak. Krásně mi seděly azimuty i záchytné body, všechno super a takhle mi to vycházelo asi deset kilometrů. A po nich jsem ale začal trochu váhat, protože jsem neviděl žádné stopy a začal jsem mít strach, zda nejedu špatně. A začal jsem už i trochu panikařit a v ten moment mi za zády zatroubil kamion a kolem se prohnala Tatra Tomáše Tomečka. V ten moment se mi ohromně ulevilo. Bylo mi jasné, že když jede Tomeček, tak jedu správně a po chvíli mi opravdu pípla i navigace. To mi hodně dodalo sebevědomí v navigaci a pokračoval jsem v pohodě až do cíle,“ říká Lukáš Kvapil.

Lukáš Kvapil

Lukáš Kvapil je motocyklový a automobilový závodník, člen Vojenské policie a Armády ČR, kterého motory, rychlá kola a závodní dráhy provází celý život. Za sebou má zhruba 50 000 ujetých závodních km na motocyklech, 60 absolvovaných závodů i start na Dakar Rallye 2017. V roce 2018 se Lukáš na Dakar Rallye vrátil v rámci media týmu, aby fanouškům zprostředkoval pohled do zákulisí a přenesl jim pocity jezdců na nejnáročnější dálkové rallye, kterou absolvoval s vozem Ford Ranger od společnosti Mototechna Praha. V roce 2019 se však vrací opět na motocykl, kdy jako závodník stane na startu Africa Eco Race, jedoucího se po původní trase Dakar Rallye, která se jezdila právě v Africe.  Pro více informací navštivte Facebookový profil Lukáše na http://www.facebook.com/lukaskvapilarmy/ nebo webové stránky http://www.lrhorsepower.com/.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *