Na Zlatého Ámose žáci nominovali 68 pedagogů

Praha 3.  ledna 2019

Do 26. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos 2019 přihlásili žáci a studenti 68 pedagogů. „Je to o dvě nominace víc než v loňském, jubilejním ročníku,“ říká ředitel ankety Slávek Hrzal a dodává: „Všem nominovaným učitelkám a učitelům gratuluji, všichni jsou vítězové. Dosáhli toho nejvyššího ocenění, tedy uznání od svých žáků.“

Nejvíce přihlášek přišlo z Prahy – osm a ze Středočeského kraje – sedm. V Olomouckém a Ústeckém kraj žáci nominovali 7 pedagogů, šest nominací přišlo z kraje Jihočeského, Jihomoravského a Moravskoslezského. Na opačném konci nominačního žebříčku skončil kraj Liberecký, odkud nepřišla ani jedna přihláška. Pouze jednu oblíbenou paní učitelku přihlásili žáci ze škol v kraji Karlovarském.

Stejně jako v minulých letech převažují v nominacích učitelky – celkem 50. Z toho je 44 učitelek na základních školách. Z 18 přihlášených učitelů jich 13 učí na základních školách. Ze středních škol přišlo celkem jedenáct nominací.

V lednu a únoru budou probíhat regionální kola ankety. V nich musí žáci zajímavým, pokud možno originálním způsobem představit porotě své kandidáty na titul nejoblíbenější učitel a obhájit tak nominaci.

„Regionální kola jsou zároveň oceněním všech, kteří byli svými žáky na titul Zlatý Ámos navrženi. Jsou to nejoblíbenější učitelky a nejoblíbenější učitelé na jednotlivých školách a uznání jim právem patří,“ dodává k regionálním kolům Hrzal. V krajích, kde jsou nejméně tři nominovaní, je každoročně udělován titul krajský Ámos. Letos jich bude uděleno celkem 12.

Semifinále, kterého se zúčastní vítězové regionálních kol, proběhne v zrcadlových sálech MŠMT 6. března 2019.

Veřejné finále v kongresovém centru hotelu Olšanka v Praze se uskuteční na Den učitelů, ve čtvrtek 28. března. Kromě Zlatého Ámose bude již tradičně dětskou porotou zvolen Dětský Ámos a na základě hlasování na webu dětského kanálu ČT také Ámos sympaťák. Kromě toho partneři ankety vyberou nejoblíbenějšího učitele chemie, fyziky, matematiky a českého jazyka.

Slavnostní korunovace nového Zlatého Ámose je spojena s oslavou Dne učitelů na Kantorském bále v pátek 29. března v hotelu Ambassador, Zlatá husa v Praze.

Více informací o průběhu ankety a o Kantorském bále je na www.zlatyamos.cz a na facebooku.

 

Počet přihlášek podle krajů

Liberecký 0
Karlovarský 1
Pardubický 3
Vysočina 3
Zlínský 3
Plzeňský 4
Královéhradecký 5
Jihočeský 6
Jihomoravský 6
Moravskoslezský 6
Olomoucký 7
Ústecký 7
Středočeský 8
Praha 9

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *