Největší světový tech veletrh CES 2019 již začátkem ledna

Praha 29. prosince 2018

Starý rok za pár dní skončí a nový hned vzápětí přináší další, již padesátý druhý CES 2019. Tento největší technologický a na inovace zaměřený veletrh na světě pořádaný Spotřební technologickou asociací (CTA, Consumer Technology Association) proběhne už 8 – 11. ledna 2019 v Las Vegas v USA.

CES 2019 každoročně přiláká stotisíce návštěvníků, v prostoru o rozloze 830 000 m2 se bude prezentovat na 4500 vystavovatelů. Na veletrhu se objeví to nejzajímavější z technologií včetně nejnovějších řešení v oblastech jako umělá inteligence, rozšířená a virtuální realita, chytrá domácnost a města a další.

Jako každý rok zde zástupci největších technologických společností, kteří vystoupí se svými přednáškami zaměřenými na trendy a inovace – keynotes. Návštěvníci CEC 2019 se mohou těšit na:

Johna Donovana, CEO telekomunikačního giganta AT&T Communications. Ten se zaměří na 5G mobilní standard, jeho dopad na robotiku a virtuální a rozšířenou realitu. Po jeho vystoupení bude následovat panel zastoupený představiteli firem a médií, kteří budou diskutovat, jak se prezentovat a dodávat obsah v super mobilní a daty ovládané době.

Elaine L. Chao, americká ministrině dopravy rozebere změny způsobené revolucí v transportu – zejména drony a samořiditelné vozy.

Samořiditelným vozům se bude věnovat i další řečník – John Krafcik, CEO společnosti Waymo. Pod jeho vedením se společnost Waymo (Google projekt v oblasti samořiditelných vozů) oddělila od Alphabet Inc, v testovacím režimu vozy Waymo najezdily samostatně na 10 milionů mílí (více než 16 milionů km) a Waymo začala spolupracovat s automobilkami jako Fiat Chrysler nebo Jaguar Land Rover.

Mezi dalšími řečníky a vystavovateli najdete takové značky jako Bosch, BYTON, Continental Automotives, Faurecia, Hisense, Hyundai, iFLYTEK, Intel, LG Electronics, Living in Digital Times, Monster, Procter & Gamble, Panasonic, Qualcomm, Samsung, Schaeffler, Sony, TAITRA, TCL, Toyota, Valeo, WWE a ZF.

Pro úplný seznam řečníků navštivte CES Speaker Directory. Pro více informací o veletrhu sledujte CES.tech.

Kvalitní fotografie ze všech akcí veletrhu jsou k dispozici na CES photo gallery , videa z Keynotes pak v této Video galerii. Od minulého roku běží také CES technologický podcast zaměřený na trendy v techologiích a inovace.

Více informací o tomto projektu a přihlášení k odběru je možné zde.

www.CTA.tech

Justin Siraj, Sarah Brown

O veletrhu CES: 

CES je největším globálním setkáním všech významných hráčů a lídrů z oblasti technologií a spotřební elektroniky. Už více než 50 let je bránou na globální trh pro nejvýznamější inovace a zlomové technologie. CES je také největší akcí svého druhu, kde je možné tyto produkty a služby vyzkoušet a zažít na vlastní kůži. Jeho pořadatelem je americká Spotřební technologická asociace (CTA) a jeho výstavní pavilony, prezentace a konference postihují všechny aspekty tohoto průmyslu. Sledujte CES video zpravodajsví, CES web nebo sociální sítě.

Spotřební technologická asociace – Consumer Technology Association:

Spotřební technologická asociace, CTA je oborovou asociací, která reprezentuje americký technologický průmysl s celkovým obratem na 377 bilionů USD, sdružuje 2 200 společností, které zajišťují více než 15 milionů pracovních míst. Mezi členskými společnostmi je na 80 procent středních a menších firem včetně start-upů, 20 procent představují největší světoví hráči. Členové asociace využívají jejích služeb v oblasti propagace technologií, výzkumu, vzdělávání, nastavování standardů, rozvíjení vztahů se stání administrativou a podpora byznysu. CTA zároveň organizuje největší technologický veletrh na světě – CES. Zisk z tohoto veletrhu je dále investován do podpory zájmů členů asociace.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *