Ježíškova vnoučata opět plní přání: Účast na živém vysílání nebo setkání se slavnou tenistkou v SeniorCentrech SeneCura

Praha  19.  prosince 2018

Až třetinu lidí v domovech pro seniory trápí samota, proto může pro mnohé z nich čas Vánoc a konce roku představovat emočně náročné a smutné období. To se už druhým rokem snaží měnit Český rozhlas svým projektem Ježíškova vnoučata, který přináší radost seniorům po celé České republice. Klientům SeneCura SeniorCenter se díky němu letos podařilo splnit hned několik přání.

„Zažít živé vysílání a naživo vidět slavné osobnosti je jistě zážitek, který se člověku nepřihodí každý den. Bylo to přání i několika klientů domovů pro seniory SeneCura, kterým jsme se v rámci projektu Ježíškova vnoučata rozhodli udělat radost a osobně je k nám do pořadu pozvat,“ říká moderátor pořadu Tobogán Aleš Cibulka. „Myslím, že nejen v období Vánoc je potřeba prostě nezapomínat na osamělé lidi. Ježíškovým vnoučetem tak může být každý z nás.“

Přibližně 40 klientů ze SeniorCenter Klamovka, Štěrboholy, Slivenec a Hradec Králové se tak v sobotu 15. prosince dopoledne vydalo do pražské budovy Českého rozhlasu na vysílání. Celou hodinu připraveného programu je tentokrát bavili herci Miroslav Donutil, Josef Laufer a Jan Přeučil a uznávaná gerontoložka a předsedkyně České Alzheimerovské společnosti Iva Holmerová. Na památku všichni dostali spousty časopisů a podepsané kalendáře Aleše Cibulky. Klienti si také odvezli velkou krabici vánočních přání, která do Českého rozhlasu posílají děti z celé republiky. Ty udělají radost našim klientům, kteří se natáčení ze zdravotních důvodů nemohli zúčastnit.

Setkání s Lucií Šafářovou

Pozadu s účastí v projektu Ježíškova vnoučata není ani SeneCura SeniorCentrum v Brně – Modřicích. Tamní klientka, nadšená fanynka českého tenisu, si dlouhá léta velmi přála osobní setkání s Lucií Šafářovou. Právě tu totiž jako malou vídávala, když doprovázela svého vnuka na tréninky tenisu. Přání splnili pan Rubin a slečna Uhlířová, kterým se podařilo Lucii kontaktovat prostřednictvím Českého tenisového svazu. Po prvotním dojetí se paní Kalandrová spolu s další klientkou, rovněž tenisovou fanynkou, předháněly v pokládání dotazů. Zajímalo je, zda bude pokračovat i po Australian Open, na zajímavá města, ve nichž hrála, nebo jak mezi sebou vycházejí české tenistky. Lucie na dotazy s nadšením odpovídala, zklamala klientky snad jen tím, že pro příští rok upřednostnila odpočinek před kariérou. Na rozloučenou se podepsala klientkám na společnou fotografii, která se nyní vyjímá na jejich pokojích.

Ježíškova vnoučata ve všech SeniorCentrech

Splněných přání bylo ve všech 13 SeniorCentrech SeneCura opravdu požehnaně. Od praktických „měkkoušů“ přes moderní elektroniku až po kulturní zážitky. Paní Anna z Písku dostala plyšového pejska, aby jí připomínal domov, pan Novotný ze SeniorCentra Havířov dataprojektor, aby si mohli s dalšími klienty vytvořit v domově soukromé kino, paní Ludmila ze Šanova zase vysněnou panenku. V SeniorCentru Slivenec měla radost klientka, která dostala zahradní náčiní s dlouhými násadami, aby se nemusela namáhat skláněním se k zemi. Pan Karel ze SeniorCentra Písek do teď vzpomíná na milou rodinu, která mu dovezla tablet.

Klienti domovů SeneCura tak mohli prožít další ze svých snů, a to letos už druhý – všechna SeneCura SeniorCentra totiž nabízejí každému klientovi splnění jednoho přání za rok. „Za klienty domovů SeneCura děkujeme všem, kteří se na plnění přání podíleli. Věříme, že společnými silami můžeme plnit jejích přání po celý rok tak, aby prožívali radost ze života,“ říká Věra Husáková, ředitelka regionu Východ společnosti SeneCura. Souhlasí s ní i Ivan Černovský, ředitel regionu Západ, a doplňuje: „Největší díky patří Českému rozhlasu za to, že tak krásný projekt existuje. Období Vánoc a konce roku často znamená také období bilancování a vzpomínání. Vánoce tak mohou být pro mnoho opuštěných lidí opravdu smutným časem. Jsem rád, že díky těmto projektům můžeme darovat radost a pocit, že na ně někdo myslí.“

 

Michaela Kopřivová, Barbora Šmýrová

O společnosti SeneCura

Společnost SeneCura je s téměř 6 800 lůžky a 79 sociálními a zdravotnickými zařízeními přední privátní poskytovatel péče v Rakousku a je držitelem mnohonásobného ocenění za kvalitu a inovaci. Svou kompetencí a dlouholetou zkušeností v oblasti péče poskytuje jistotu i klientům v České republice, ve které je SeneCura největším soukromým provozovatelem domovů pro seniory se špičkovou zdravotní a sociální péčí včetně péče o seniory trpící demencí. SeneCura Česká republika v současné době provozuje 13 SeniorCenter. SeneCura je součástí francouzské skupiny ORPEA, která v mezinárodním měřítku provozuje téměř 800 zdravotnických a sociálních zařízení.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *