Společnost cargo-partner přináší do Japonska potěšení z poslechu symfonické hudby

Vídeň, 29. listopadu 2018

Společnost cargo-partner je známá svojí schopností zvládat nestandardní leteckou přepravu, bez ohledu na přepravované množství nebo cílovou destinaci. Příkladem jedné z takových přeprav, s níž se společnost cargo-partner bez problémů vypořádala, je případ mezinárodně proslulého symfonického orchestru z Rakouska, kterému společnost cargo-partner zajišťovala přepravu všech hudebních nástrojů do Japonska.

Mezinárodní turné orchestru rakouských umělců jsou po celém světě vnímána jako mimořádný hudební zážitek a cestující hudebníci jsou považováni za velvyslance hudební tradice své země. Rakousko si vybudovalo reputaci jako domov kultury vysoké úrovně a v oblasti klasické hudby si spousta lidí spojuje tuto zemi v srdci Evropy s klasickými velikány, jakými byli např. Mozart, Schubert, Mahler, rodina Straussů a další.

V polovině roku kontaktoval společnost cargo-partner věhlasný organizátor koncertních turné  s požadavkem na zajištění kompletní dopravy orchestru z Rakouska do Japonska. Vzhledem k tomu, že již v minulosti tento organizátor úspěšně spolupracoval se společností cargo-partner na řadě podobných projektů, byl cargo-partner kontaktován jako první. Přeprava zahrnovala všechny nástroje orchestru a také příslušné speciální vybavení, které dosáhlo celkové hmotnosti 7 679 kg a objemu zásilky 46 m3. Pro zajištění bezpečnosti a optimálního zacházení využili specialisté pro leteckou přepravu společnosti cargo-partner pět kontejnerů typu PMC a jeden kontejneru typu AKE, aby bezpečně dopravili náklad na místo určení. Celkem zásilka sestávala z 63 kusů balení různých tvarů a velikostí obsahujících nástroje citlivé na nárazy a tlaky, v některých případech pak i nástroje
o vysoké hodnotě. Zvláštní pozornost byla věnována efektivnímu nakládání kontejnerů, aby se dosáhlo nízkých přepravních nákladů pro zákazníka.

Jakmile bylo stanoveno datum začátku turné, vypracovala společnost cargo-partner několik variant dopravy, ze kterých si organizátor turné mohl vybrat. Po důkladné konzultaci se společností  cargo-partner se zákazník rozhodl pro službu letecké přepravy PRIORITY z letiště ve Vídni na letiště Osaka Kansai. Ve Vídni se zkušení zaměstnanci společnosti cargo-parner postarali o zabalení nástrojů, manipulací a prohlídku zásilky a získání celního dokumentu Carnet ATA. Carnet ATA je mezinárodní celní dokument, který se používá pro dočasný dovoz, vývoz a tranzit místo jinak požadovaných celních dokladů příslušné země. Jako takový fungoval coby „cestovní pas“ pro hudební nástroje orchestru. Poté, co společnost cargo-partner úspěšně předala přepravu místním zprostředkovatelům, kteří byli stanoveni organizátorem turné, vystupoval symfonický orchestr téměř denně po dobu 17 dní v různých japonských městech, jako jsou Osaka, Nagoja a Tokio.

Další výzvu představoval harmonogram organizátora, protože zpáteční doprava musela být připravena před konečným rozhodnutím o koncertním turné. Přes několik změn v harmonogramu prokázala společnost cargo-partner svou flexibilitu v plánování dopředu a zajištění nezbytného nákladového prostoru u několika leteckých společností v dostatečném předstihu. Když byl stanoven konečný harmonogram koncertních sérií, musel být zpáteční let zorganizován co nejrychleji, protože nástroje byly naléhavě potřeba o dva dny později ve Vídni kvůli dalším závazkům.

Po posledním koncertu ve městě Sapporo byly nástroje převezeny zpět do Vídně přímým letem  z letiště Sapporo New Chitose, včetně komplexní podpory po příletu zásilky do Vídně. Po bezproblémovém zajištění celého přepravního projektu byl zákazník obzvláště spokojen s flexibilitou a spolehlivostí týmu společnosti cargo-partner, s častým informováním o aktuálním stavu a také s úsilím poskytnout vynikající servis za daných časových omezení.

cargo-partner_Symphonic-Orchestra-Shipment_EN

 cargo-partner_Symphonic-Orchestra-Shipment_DT

 

O společnosti cargo-partner

Cargo-partner je soukromá společnost střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. Díky dlouholetému působení na trhu přichází cargo-partner s řešením na míru pro různorodé portfolio zákazníků napříč odvětvími. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2017 dosáhla obratu 700 milionů eur a na jejím úspěchu se podílelo 2780 zaměstnanců. Cargo-partner oslavuje v roce 2018 své 35 výročí.

Christina Kalløkken  / Head of Corporate Communications & Marketing

cargo-partner GmbH

Airportstrasse, P.O. Box 1

2401 Fischamend, Rakousko

Tel.: +43 5 9888-11322, Fax: +43 5 9888-11225

E-mail: christina.kalløkken@cargo-partner.com, www.cargo-partner.com

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *