Charouz Racing System a Sauber Motorsport: Spojení, které nemá ve světě motorsportu obdoby

Praha 17. listopadu 2018

Charouz Racing System s potěšením potvrzuje nové partnerství se Sauber Motorsport od roku 2019. Cílem tohoto spojení je připravovat mladé talentované jezdce ve Formuli 2, Formuli 3 a Formuli 4. Tým s názvem „Sauber Junior Team“ bude spolupracovat na podpoře a rozvíjení dovednosti řidičů, kteří jsou do programu zařazeni.

Takovéto spojení je naprosto ojedinělé a prakticky nemá v mezinárodním motoristickém sportu obdoby, protože dává talentovaným jezdcům možnost zlepšovat se a stále postupovat nahoru v týmu, který je součástí kolotoče Formule 1. Piloti Sauber Junior Team budou závodit v mistrovství FIA Formule 2, zbrusu novém mistrovství FIA Formule 3 a budou součástí německé i italské Formule 4.

Všechny vozy budou vypadat stejně a pro českého fanouška je jistě zajímavé, že budou řízeny z centrály společnosti Charouz Racing System v České republice.

Charouz Racing System už v letošní sezóně získal řadu zkušeností ve F2, jeden závod tým vyhrál a má na kontě dalších šest umístění na stupních vítězů. Na debutový ročník velmi slušné. Tým také úspěšně vstoupil do kategorie Formule 4, Lirim Zendeli dokonce celý šampionát ADAC F4 vyhrál.

Ředitel týmu Sauber Motorsport a vedoucí týmu Alfa Romeo Sauber F1, Frédéric Vasseur, řekl: „Závodění je důležitou součástí DNA společnosti Sauber Motorsport a juniorský tým Sauber je důležitým mezníkem v historii společnosti. Sauber má dlouhou tradici v tom, že pomáhá jezdcům dosáhnout plného potenciálu. Lze jmenovat práci s Michaelem Schumacherem, Sebastianem Vettelem i hvězdou budoucnosti Charlesem Leclercem. Tímto projektem Sauber dále rozšiřuje svou závodní platformu o kompletní a specializovaný program, který bude mít návaznost od juniorské řady až po špičku motorsportu. Jsme rádi, že jsme partneři Charouz Racing System, vysoce profesionálního týmu, který úspěšně působí ve všech sériích.“

Majitel Charouz Racing System Antonín Charouz uvedl: „Založení partnerství mladých týmů se společností Sauber Motorsport je úžasným momentem v historii Charouz Racing System. Těšíme se na to, že v roce 2019 budeme mít na trati výjimečné řidiče ve třech různých kategoriích. Program Sauber Junior Team je velmi vzrušující krok v celém kontextu mezinárodního motoristického sportu. Dává jezdci šanci dojít až k F1 s jediným týmem. Nikdo jiný takovýto model nemá, pro nás všechny je to velmi vzrušující.“ 

Ředitel společnosti Charouz Racing System, Bob Vavřík, řekl: „Pro nás to je úžasný krok. Budeme úzce spolupracovat se Sauberem, abychom důkladně rozvinuli dovednosti řidičů. Ti by měli být schopni postupně absolvovat jeden krok za druhým možná až k vysněné Formuli 1. Jedná se o program, který bereme velmi vážně. Cílem je přilákat nejtalentovanější piloty, abychom zajistili správnou úroveň konkurence a kontinuity. Náš proces výběru řidičů již probíhá a očekáváme testování a hodnocení některých kandidátů na F2 a F3 v Abú Dhabí tento měsíc.“

O Charouz Racing System

Charouz Racing System je v celosvětovém motoristickém sportu uznávaným hráčem díky dlouhé a úspěšné historii v soutěžích na nejvyšší úrovni. Společnost byla založena v roce 1985 a sídlí v České republice blízko Prahy. Tým má za sebou úspěšné šampionáty v různých kategoriích motorsportu, včetně cestovních vozů, závodů v Le Mans i formulí. Poté, co tým v roce 2017 vyhrál šampionát v seriálu Formula V8 3.5, následující rok Charouz Racing System vstoupil do FIA Formule 2 i Formule 4. Tento krok znamenal okamžitý úspěch a ukázal schopnost týmu přizpůsobit se novým výzvám nejen velmi rychle, ale také efektivně. V rámci F2 tým získal ve Velké ceně Monaka vítězný double a zaznamenal další umístění na stupních vítězů. Lirim Zendeli také vyhrál šampionát ADAC Formule 4.

O společnosti Sauber Group

Sauber Group je celosvětově uznávanou značkou a platí za jednu z nejlepších ve svém oboru. Průkopnická a inovativní společnost byla založena v roce 1970, ve Formuli 1 debutovala v roce 1993. Vášeň pro závodění má Sauber v srdci, během 45 let působení v motoristickém sportu společnost svými znalostmi nejen v oblasti konstrukce přispěla k posunu Formule 1 směrem kupředu. Právě to je hlavní činností Sauber Motorsport –  aerodynamika Sauber nabízí testování v plném rozsahu, CFD a vývoj vozidel včetně přístupu k nejmodernějšímu zařízení pro výrobu větrného tunelu a Sauber Engineering, která se zaměřuje na výrobu doplňkových dílů včetně 3D kovového tisku a další. Přesnost, účinnost a výkon jsou klíčovými prvky, které definují společnost Sauber na závodní dráze, stejně jako v centrále společnosti v Hinwil ve Švýcarsku. Výsledkem je vysoká míra kontinuity mezi aktivitami skupiny, která zajišťuje, že odborné znalosti týmu Formule 1 jsou k dispozici všem partnerům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *