Společnost cargo-partner rozšiřuje služby přímé konsolidované přepravy LCL mezi Asií a Evropou

Praha/ Víden 14. listopadu 2018

S 89 odjezdy týdně v rámci přímé konsolidační služby LCL – z toho 5 po Transsibiřské magistrále – je společnost cargo-partner jedním z předních poskytovatelů konsolidované přepravy v námořní i železniční dopravě. V poslední době rozšířil tento poskytovatel informačních logistických služeb nabídku služeb v obou druzích dopravy.

Mezinárodní dopravce a poskytovatel informačních logistických služeb se již déle než tři dekády věnuje námořní přepravě. Společnost v současné době nabízí 89 týdenních spojů přímé přepravy LCL v námořní a železniční dopravě a neustále rozšiřuje své portfolio. Díky přímé dopravě bez překládky umožňuje přímá služba LCL společnosti cargo-partner rychlé přepravní časy a pomáhá předcházet rizikům překládky.

Námořní nákladní doprava: Nové spojení LCL z Nhava Sheva do Kdyně

V rámci námořní konsolidační služby rozšířila společnost cargo-partner svoji produktovou řadu o spojení z indického Nhava Sheva do polské Kdyně. Přístav Nhava Sheva, ležící necelé dvě hodiny od Bombaje, je největším mořským přístavem v zemi a významným centrem pro vývoz z indického subkontinentu. Díky této nové službě LCL z Nhava Sheva do Kdyně je společnost cargo-partner schopna dovážet do jakékoliv země v Evropě.

Stávající služby námořní přepravy z Hongkongu, Šen-čenu, Sia-men, Šanghaje, Ning-po, Čching-tao a Singapuru – poslední uvedený přístav slouží jako centrum pro jihovýchodní Asii – se těší velké oblibě. Tyto služby jsou doplněny možnostmi směrování přes jadranské přístavy Koper a Rijeka, jakož i severní přístavy Hamburk a Rotterdam. Kromě toho zaznamenává společnost cargo-partner rostoucí poptávku po službách LCL z měst Čching-tao, Busan a Tokio, kterou poskytovatel logistických služeb uspokojuje s týdenními odjezdy.

Navíc společnost cargo-partner nabízí rozsáhlé pokrytí na Tchaj-wanu, odkud poskytuje pravidelnou přepravu LCL do Slovinska, Chorvatska, Bosny a Hercegoviny, Srbska a Maďarska přes přístav Koper a také do Rakouska a České republiky přes Hamburk. Polsko je obsluhováno přes Kdyni a Rumunsko je zaváženo přes přístav Constanta. V závislosti na požadavcích každého zákazníka lze dopravu realizovat  v režimu ECONOMY nebo PRIORITY.

Železniční doprava: Nové spojení LCL z Tchien-ťin do Varšavy

Společnost cargo-partner je jedním z průkopníků na Transsibiřské magistrále a zajišťuje kontejnerovou dopravu po Hedvábné stezce již polovinu dekády. Vedle stávajících spojení prostřednictvím železnice z Šanghaje a Šen-čenu zavedla společnost cargo-partner nedávno konsolidační službu z oblasti Severní Číny do Varšavy, s konsolidací v Tchien-ťin a distribucí kamkoli po Evropě

Železniční doprava ze Šanghaje do Varšavy trvá v průměru 14-16 dní od terminálu po terminál, s celkovou dobou přepravy včetně manipulace na terminálech v délce 21 dní. Z Šen-čenu do Varšavy trvá železniční doprava v průměru 19 dní od terminálu po terminál a celková doba přepravy činí přibližně 24 dní. Z těchto hlavních terminálů spravuje společnost cargo-partner týdenní přepravu do Varšavy o objemu přibližně deseti 40stopých kontejnerů typu high-cube.

První služby přímé přepravy LCL před 25 lety

V uplynulých letech se zvýšila poptávka po službách námořní přepravy z New Yorku do Bremerhavenu, kde společnost cargo-partner nabízí přepravu s dobou přepravy 12 dní od přístavu do přístavu. New York byl vlastně prvním přístavem, ze kterého společnost cargopartner nabídla svoji první službu přímé přepravy LCL. Zákazníkem byl americký velkoobchodní řetězec, pro který poskytovatel logistických služeb pravidelně konsolidoval přepravu z New Yorku do České republiky a na Slovensko. Dnes nabízí společnost cargo-partner týdenní odjezdy z 20 nejdůležitějších terminálů v USA přes Bremerhaven do Vídně s distribucí ve střední Evropě.

Zákazníky společnosti cargo-partner tvoří firmy z různých průmyslových odvětví, včetně známých jmen, jako je rakouský výrobce desek plošných spojů AT&S, maďarský specialista na osvětlení Rabalux nebo čínský výrobce elektroniky pro automobilový průmysl Fuerda. Společnost cargopartner spolupracuje se společností Fuerda na sedmiletém projektu, přičemž cargo-partner organizuje pravidelnou konsolidační přepravu z čínského města Ning-po do slovenské Bratislavy a zajišťuje skladování zboží společnosti Fuerda v logistickém centru společnosti cargo-partner v Bratislavě. Pan Samuel Yu, koordinátor logistiky ve společnosti Fuerda, je se spoluprací spokojen: „Ve společnosti cargo-partner jsme našli kompetentního partnera, který řídí naše časté námořní vývozy, poskytuje komplexní skladové služby a v celém dopravním řetězci zajišťuje bezpečnou a zajištěnou manipulaci s našimi citlivými elektronickými součástkami.“

cargo-partner Direct-LCL-Connections EN

cargo-partner Direct-LCL-ConnectionsDT

O společnosti cargo-partner 

Cargo-partner je soukromá společnost střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. Díky dlouholetému působení na trhu přichází cargo-partner s řešením na míru pro různorodé portfolio zákazníků napříč odvětvími. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2017 dosáhla obratu 700 milionů eur a na jejím úspěchu se podílelo 2780 zaměstnanců. Cargo-partner oslavuje v roce 2018 své 35 výročí.

Christina Kalløkken  / Head of Corporate Communications & Marketing  cargo-partner GmbH  Airportstrasse, P.O. Box 1  2401 Fischamend, Rakousko  Tel.: +43 5 9888-11322, Fax: +43 5 9888-11225  E-mail: christina.kalløkken@cargo-partner.com, www.cargo-partner.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *