OrCam MyEye 2 vstupuje na český trh

Praha 26. října 2018

Inovativní zařízení na bázi umělé inteligence  pomáhá nevidomým a slabozrakým.

Světově nejpokročilejší nositelná pomůcka pro zrakově postižené s technologií umělého vidění – OrCam MyEye 2 – vstupuje na český trh. Zařízení nahlas a v reálném čase komunikuje veškeré vizuální informace, předčítá text, identifikuje obličeje nebo rozeznává bankovky.

Ve společnosti OrCam jsme odhodláni pomáhat zrakově postiženým a nabízet jim udržitelná a dlouhodobá řešení na té nejvyšší možné úrovni,“ říká Dr. Yonatan Wexler, viceprezident oddělení Research & Development. „OrCam zvyšuje jejich nezávislost na okolí – rychle a diskrétně předčítá tištěný i digitální text z jakéhokoli povrchu, rozeznává tváře a produkty. Nevidomým nebo slabozrakým pomáhá úspěšně zvládat studium, práci i běžné denní činnosti. Ovládání je přitom velmi intuitivní. Je pro nás velkou ctí, že nyní můžeme nabídnout technologii OrCam MyEye i nevidomým a slabozrakým v České republice.“

Bezdrátové, lehké zařízení o velikosti prstu na ruce využívá inovativní asistenční technologie, díky které nahlas předčítá text, ať už jsou to noviny, knihy, jídelní lístky v restauraci, etikety na výrobcích nebo obrazovky počítačů či smartphonů. Okamžité rozpoznání tváře usnadňuje nevidomým sociální interakci, rozeznání zboží, barev nebo bankovek zvyšuje míru jejich samostatnosti. OrCam MyEye 2 drží díky magnetu na jakýchkoli obrubách dioptrických nebo slunečních brýlí. Ovládá se jednoduchými gesty rukou nebo pouhým pohledem uživatele a nevyžaduje použití smartphonu ani připojení k Wi-fi.

Společnost OrCam v České republice rozvíjí spolupráci s Nadačním fondem Světluška. „Rozhodně chceme být jako Světluška u toho, kdy se bude zařízení testovat a uvádět na český trh. Je to skutečně revoluce,“ říká Gabriela Drastichová, ředitelka Světlušky. Hana Petrová, česká ambasadorka OrCam MyEye, která měla možnost zařízení testovat, souhlasně dodává: „OrCam MyEye 2 je malá, lehká a snadno ovladatelná kamera. Toto úžasné zařízení pomůže mnoha zrakově postiženým a nevidomým lidem zvýšit kvalitu jejich života a posílí jejich soběstačnost.“

OrCam MyEye 2.0 je v českém jazyce dostupné již několik měsíců, vládní podpora však oficiálně prozatím schválena nebyla. Zařízení je v současné době v procesu schvalování jako oficiální kompenzační pomůcka. Žadatelé mohou prozatím využít alternativních metod financování, včetně příspěvku od Nadačního fondu Světluška.

Více informací naleznete na: www.orcameye.cz, YouTube nebo na Facebooku a Twitteru OrCam

Brochure – OrCam MyEye 2.0

Barbora Šmýrová

O OrCam Technologies: OrCam zabudoval technologii umělého vidění do nositelného zařízení, které zlepšuje kvalitu života nevidomých a slabozrakých osob a zvyšuje míru jejich soběstačnosti. Své využití najde i u lidí, kteří mají problémy se čtením, včetně dyslexie nebo zrakové únavy. Izraelskou společnost OrCam založili v roce 2010 prof. Amnon Shashua a Ziv Aviram, spoluzakladatelé společnosti Mobileye, která vyvíjí inovace pro automatické řízení automobilů a v roce 2017 ji odkoupila společnost Intel Corp. za 15,3 miliard dolarů.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *