Čínsko (Shenzhen – Longhua) – český (Praha) seminář o spolupráci v oblasti vědecko-technologických inovací.

Praha 14. září 2018

Dne 14. září 2018 se  uskutečnil v prostorách   InterContinental v  Praze,   Čínsko (Shenzhen – Longhua) – český (Praha) seminář o spolupráci v oblasti vědecko-technologických inovací.

Mezinárodní seminář zorganizoval okres Longhua města Shenzhen – Čína. Hosté shlédli Shenzhen Longhua District Promotion video.

Mezinarodní seminář zahájila Mr. Gua Xiaolin – zástukyně velvyslanectví ČLR v Praze. Dále ve svém projevu vysotupil ovblastní tajemník Longhua Mr. Yu Xiaguo, Petr Nečas  a další hosté.

Mr. Gua Xiaolin        –     Mr. Yu Xiaguo

Shenzhen, národní ekonomické centrum a mezinárodní metropole, je první zvláštní ekonomickou zónou od zavedení reforem v 70. letech 20. století. Shenzhen je jedním z nejvíce aktivních měst na světě v oblasti globální ekonomiky a technologických inovací. Shenzhen je high-tech výzkumné a vývojové centrum, a výrobní středisko na jihu Číny. Je také třetím největším kontejnerovým přístavem na světě, se čtvrtým největším letištěm v Číně. Shenzhen byl sedm let po sobě nominován mezi 10 nejatraktivnějších měst Číny.  Celkový objem dovozu a vývozu dosáhl v roce 2017 28 000 miliard RMB, což představuje nárůst o 6,5% ve srovnání s číslem 2016, což představuje 10,1% celkového objemu. Objem exportu dosáhl 16,5 miliardy RMB, což představuje nárůst o 6,5% oproti číslům roku 2016, a představuje 10,8% národního objemu. Již po dobu 25ti let mesto zaujímá vedoucí pozici, co se týče vývozu z Číny.

Podepsání memoranda          –     Mr.  Petr Nečas

Okres Longhua se nachází v centrální části města Shenzhen, a take na centrální ose rozvoje tohoto města. Je to klíčová oblast pro rozvoj průmyslu. Okres Longhua se obecně zaměřuje na průmysl a toto jsou jeho čtyři pilíře: high-tech, biomedicína, elektronické informace a moderní logistika. Existuje zde 325 podniků s výstupní hodnotou přes 100 milionů RMB, 27 podniků s hodnotou přes 1 miliardy RMB a 3 podniky s hodnotou přes 10 miliard RMB. Mezi hlavní společnosti patří Foxconn, China Resources Pharmaceutical a Citroen. V posledních letech okres Longhua nepřetržitě přináší inovativní a podnikatelské týmy, a také zámořské technologie. Okres Longhua vyzývá podniky v regionu k uskutečnění strategických investic do zemí programu Pásmo a stezka nebo k zavedení zámořských technologií. Pro modernizaci průmyslu zde bylo vybudováno mnoho technologických inkubátorů na státní úrovni.

Cílem mezinárodního semináře je posílit hospodářskou, obchodní, průmyslovou a technickou spolupráci mezi Českou republikou a městem Shenzhen, jakožto i vytvořit spolupráci a výměnu klíčových projektů. Městská vláda v Longhua v Shenzhenu pověřila  Baldwin & Viktor Group, aby společně uspořádala výměnnou konferenci o vědecko-technických inovacích. Akce získala pevnou podporu od České (pražské) vlády, místních předních společností a klíčových obchodních sdružení.

Okresní vláda Longhua města Shenzhen

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *