Petr Trombik: Geopolitika, terrafarming, terraforming

Praha 1. září 2018

Co je geopolitika, ví i absolventi studia sociálních věd. Rozumí jí však jen Henry Kissinger a prosazuje ji neziskově jedině George Soros. Její provozování globálně garantují USA. Co je terrafarming je nutné vysvětlit i když to každý farmář a ekolog na první pohled pochopí. Je to pozemská produkce trvale udržitelných zdrojů. Výroba palmového oleje tam, kde kdysi byly indonéské deštné pralesy a sojových bobů, tam kde kdysi byly deštné pralesy v Amazonii. Možná ten termín ekologové začnou používat.

V české kotlině je terrafarming skromnější, zde farmáři produkují řepku olejnou a kukuřici tam, kde kdysi sedláci a rolnici pěstovali brambory nebo pšenici. Nejlépe umí terrafarming Monsanto a v Evropě ho aktivně politicky propagují zelené či ekologické strany a je podporováno ekofondy, aby komisaři v Bruselu všechny své zdroje trvale udrželi.

Co je terraforming ví každý, kdo viděl Total Recall se Schwarzeneggerem nebo čte sci-fi či sleduje současnou astronomii jako vědu. Co dokáže statný Arnold na Marsu s pomocí americké vědy a techniky, je zde lidem předvedeno díky Holywoodu. I o demokracii se na Marsu postaral. Jde o perspektivní budoucnost lidstva na této planetě, až vybydlí Zemi, v čemž si nejedno etnikum i cele společenské systémy počínají velmi zdatně.

Uvedené oblasti lidského myšlení a podnikání spolu úzce souvisí a proto se o nich zmiňuji.     Současné počasí totiž dává zabrat nejen nám, ale i australským protinožcům. Způsobilo globální sucho a jejich dobytek je už teď v situaci, do které se ten nás dostane až v zimě.  Krmivo kvůli suchu ani u nás pro něj nebude.

Geopolitika se kromě prosazování lidských práv a hodnot věnuje i distribuci surovin, jako jsou různé potřebné chemické prvky a ropa. Poněkud stranou pozornosti jsou potraviny, ale i o ně jde. Přesněji řečeno, o ně půjde především. Pochopitelně až budou mít všichni zajištěna všechna práva a hodnoty. Nejen díky jim jest totiž lidstvo od počátku svých dějin živo.

Prozatím se globální kulturní, vědecké a politické elity věnovaly, kromě šíření lidských práv a hodnot, především zastavení oteplování naší planety. Teď nastolí tyto elity jako svůj úkol i zajišťování deště, vody a zavlažování. Co jim zbývá než nadále poroučet větru a dešti? Teplo a vlhko ostatně nějak souvisí, což lze vidět ve zbývajících deštných pralesích.

Kéž by lidé věnovali více pozornosti terraformingu Země, místo aby plánovali přetváření Marsu i nově objevených exoplanet na obyvatelné! Mohli by pak něco udělat i s pozemskými končinami, jako jsou Sahara, Kalahari, Atacama nebo Gobi. Je tam přece útulněji než na sto světelných let vzdálené exoplanetě nebo i o něco bližším Měsíci nebo Marsu.

Z hlediska životního prostředí, dopravních problémů a lidského života jsou totiž i dna světových oceánů, včetně Mariánského příkopu, dostupnější a pro člověka bezpečnější než všechna mimozemská tělesa, co jich ve vesmíru je. Přišlo by to rovněž daleko levněji. I věda by našla své uplatnění. Nechť mi nebozí Steven Hawking i Carl Sagan tyto kacířské nápady z onoho světa odpustí.

Je možné, že Země bude opravdu díky geopolitice a jejím provozovatelům brzo neobyvatelná. Nebude to poprvé, co ji živé organismy takovou učinily. Začaly s tím už prokaryota, první živé organismy vůbec, které svými životními způsoby zničila atmosféru kyslíkem, který v ní předtím nebyl. Následkem toho došlo k takovému globálnímu ochlazení, že na jednu miliardu let nastalo období, které je pojmenováno jako „ledová koule“. Žádná doba ledová, sem tam ledovec, ale celá Země se změnila v ledovou kouli! Kdyby byli mezi prokaryoty ekologové, zabránili by jim v tom.

Život na Zemi však přetrval i navzdory několika hromadným vymíráním. Ať bylo teplo nebo zima, hlavně když byly dostupné pozemské živiny. I lidstvo přežije bude-li mít co jíst, tedy pokud se vědci a politici začnou věnovat terraformingu Země a ne exoplanet. Americký prezident k tomu může vydat směrnici, tak jako tu předchozí kosmickou, o letech na Mars a do jiných světů. Farmáři včele s Monsanto se začnou opět věnovat zemědělství a zanechají produkce trvale obnovitelných zdrojů a terrafarmingu. Nic v tomto světě není trvalé.

Přece jen se však zamýšlím, zda takový přístup politiků USA a zbytku světa je v dohledné době reálný. Spíš se mi zdá, že spoléhají na něco jiného, o čem nám, dle konspiračních teorií, neřeknou. I když třeba v USA se o tom opravdu hodně šušká a dokonce se o tom točí filmy a nejen dokumentární. Elity USA a zbytku světa buď jsou mimozemského původu nebo s mimozemšťany spolupracují. Jak jinak si vysvětlit jejich chování? Lze zajistit lidstvu dostatek potravin tiskem bankovek a zbrojním průmyslem? Tak lze lidstvo pouze početně redukovat. To vsak záměrem žádných elit určitě není.

Snad FED opravdu ve Fort Knox skladuje nejen tisíce tun zlatých reserv, ale i UFO technologie. Mají snad elity USA, pokud jsou pozemského původu, smlouvu s UFO? Protože jen takové eventuality mohou přežití lidstva s ohledem na současné počínání USA a jim věrného spojeneckého NATO/EU zajistit.

Australský premiér Turnbull možná i kvůli suchu rezignoval. Přeložíte-li si jeho jméno, napadne vás, že by bylo vhodné pro mnohé světové i lokální lídry. Všichni se umí otáčet. V této souvislosti všem doporučuji zvážit, zda je lépe dojit tlustého býka nebo hubenou krávu. Až půjdete zase k volbám, zamyslete se nad tím, protože ještě stále jsou mnozí z vás nezasaženi inkluzivním genderovým vzděláním a umíte krávu od býka či vola rozlišit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *