Praha potřebuje zeleň a vodu – koupaliště Lhotka je příkladem dobrého řešení

Praha 25. srpna 2018

Koupaliště Lhotka zaznamenalo od svého otevření několikrát rekordní návštěvnost, kdy se v průběhu celého dne přišlo vykoupat a zaplavat si v čisté vodě přírodního biotopu až 1600 lidí. Právě koupaliště a vodní plochy jsou jedním z řešení aktuálního problému přehřáté metropole. Zelení chtějí proto podobných projektů v Praze prosazovat více.

„Koupaliště Lhotka je ukázkou toho, jak město může občanům zajistit příjemná místa pro odpočinek, relaxaci a sport. Velmi aktuální je to především v kontextu horka a sucha, které sužuje Prahu. Naším primárním cílem je do budoucna zajistit městu více zeleně a vodních ploch,“ uvedl starosta Petr Štěpánek, předseda Zelených a starosta Prahy 4.

Na koupališti Lhotka je pro návštěvníky k dispozici koupací jezero o rozloze 5.570 m2 s hloubkou v plavecké části až 3,25 metru a v neplavecké části do 1 metru. Samozřejmostí jsou šatny, sprchy, toalety a stánky s občerstvením.

Za období od 29. června, kdy bylo koupaliště zpřístupněno veřejnosti, až dodnes, se průměrná denní návštěvnost pohybuje nad číslem 700. Teplota vody v koupací nádrži je v teplých a slunečných dnech kolem 24,5 stupně Celsia a kvalita vody je stále velmi dobrá. K čištění vody se nepoužívají chemické látky. Voda se čistí mechanicky a biologicky v regeneračních nádržích simulujících čištění vody v přírodě, a biotopové čištění vody je tak vhodné i pro alergiky a lidi s citlivou pokožkou. Přírodní koupaliště je šetrnější také k životnímu prostředí.

„Čistota vody je naší prioritou, a proto její kvalitu neustále sledujeme,“ uvedl dále starosta Petr

Štěpánek. „Její kvalitu kontroluje také hygienická stanice a pravidelně koupaliště obdrží známku 1. Lhotka je nejčistší přírodní koupaliště v Praze.”

Více informací na www.koupaliste-lhotka.cz/

Milan M. Deutsch

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *