Víkend plný akcí – Botanická zahrada hl.m. Prahy

Praha 9. srpna 2018

Akce v Botanické zahradě hl.m. Prahy:


http://www.ceskenovinky1.eu/domains/ceskenovinky1.eu/2018/08/01/kam-v-praze-za-vinem-na-vinici-sv-klary-si-uzijete-piknik-s-prateli-i-oslavu-vinobrani/

Další dvě akce jsou také připraveny na 11. a 12. srpna 2018. Rádi bychom na ně Vaším prostřednictvím také širokou veřejnost pozvali.

Malování s Lucií Crocro

11.8.2018

Ornamentální zahrada    – 14 – 17h 


Dříme ve vás umělecký duch? Probuďte jej pod vedením akademické malířky Lucie Crocro na uměleckém kurzu pod širým nebem v trojské botanické zahradě. 

Umělecký seminář kreslení a malování rostlin pod vedením akademické malířky Lucie Crocro.

Mezi tradiční akce v botanické zahradě již patří i umělecký seminář. Na venkovní expozici v Ornamentání zahradě tvoříme různými výtvarnými technikami.  Seminář je určen pro milovníky umění a přírody, kteří se rádi nechají inspirovat. Je výzvou pro  zkušené i začínající tvůrce. Je potřeba se předem objednat: crocrolucie@seznam.czmob. 773 247 227.

Cena kurzu pro dospělého účastníka – 390,- Kč, pro děti do 15 let 90,- Kč 

/ Částka zahrnuje základní materiál, který je k dispozici, pro olejomalbu s příplatkem /. Termíny kurzů jsou vždy soboty od 14 do 17 hodin 

Workshop Zahrada vůní   – 12.8.2018

Ornamentální zahrada    – Termíny kurzů: 12.8.


Seznamte se s rostlinnými vůněmi a vytvořte si svou osobní vonnou kompozici. Rezervace nutná na: 
petra.hlavata@rafaella.cz 

Voňavé workshopy v Botanické zahradě hl. města Praha

– tvorba přírodní vonné kompozice


– osobní vůně s příběhem


Seznámení s ingrediemi parfému Fata Morgana (parfém je součástí dlouhodobého projektu Vonné stezky) 12 přírodních ingredií, jejich botanické, aromaterapeutické a parfumérské užití. Mýty a legendy – Florárium vůní. Růže, mimosa, ylang, geránium – květinové tóny. Santal, cedr, vetyver, patchouli – dřevité a zemité tóny. Citrón, grep, bergamot,yuzu – svěží a citrusové tóny…. Šalvěj, rozmarýn, badyán, skořice – bylinné a kořenité tóny. 
 Trocha parfumerské teorie – hlava srdce a základ parfému.  Ochutnávka a komponování osobní vonné kompozice. Vytvořenou vůni si účastníci odnesou v krásném dárkovém balení. K dispozici i voňavé materiály k domácímu studiu. Pracujeme v nádherném prostředí Botanické zahrady hl. města Praha. Setkáním s vůněmi Vás provede Petra Hlavatá – spoluautorka Vonných stezek a autorka receptury parfému Fata Morgana No.1.


Cena: 900,-Kč za workshop


Místo: Ornamentální zahrada – mapa zde

 – http://www.botanicka.cz/ buxus/docs//pdf/ letak_informacni_mapa_web.p df

Info a přihlášky na petra.hlavata@rafaella.cz nebo na telefon 604790097, kapacita je omezená, místo je potvrzeno při zaplacení celé částky na 533710339/0800 – do zprávy uveďte vaše jméno, děkujeme.

www.botanicka.cz

Darina Miklovičová

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *