Michal Trčka zkoumá aktuální téma propustnosti evropských hranic

Praha, 14. července  2018

Hranice hrály a hrají v moderním státu ústřední roli v ustanovení sociálního statusu občanství nebo vymezení svrchované moci nad určitým územím. Jiný pohled přinesla vize otevírání Evropy po pádu železné opony, ovšem oslabování hranic jednotlivých států se dnes již pro mnohé jeví jako utopie. Na pořadu dne je otázka jejich zabezpečení. Jak je to s propustností evropských hranic? Jaké jsou morální meze v současném pojetí hranic evropských států? MICHAL TRČKA v publikaci NE-PROSTUPNÉ HRANICE EVROPY – TERITORIALITA, BIOPOLITIKA A ETIKA hledá z pozice politické teorie a morální filosofie odpovědi na tyto otázky, které prezentuje na rozborech vybraných aspektů tematiky pracovní migrace.

Kniha Ne-prostupné hranice Evropy je k dostání na pultech knihkupectví. Čtenáři si ji ale mohou pořídit i na knižních e-shopech, s 25% slevou přímo na stránkách Nakladatelství Epocha: http://www.epocha.cz/detailknihy.php?id=897, kde naleznete další informace.

Ukázku z knihy si můžete přečíst na

https://issuu.com/epocha/docs/ne-prostupne_hranice_demo

Info o knize

Ne-prostupné hranice Evropy: Teritorialita, biopolitika a etika / Autor: Michal Trčka / Obálku s využitím ilustrace Tomáše Handla vytvořil Lukáš Tuma / Formát: měkká vazba, 140×205 / Vydání: první / Počet stran: 152 / Cena: 149 Kč (na www.epocha.cz 112 Kč) / Nakladatel: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz) / ISBN 978-80-7557-118-2

http://www.facebook.com/nakladatelstvi.epocha

O Nakladatelství Epocha

Nakladatelství Epocha se zaměřuje především na literaturu faktu a historii, velký prostor je však věnován i beletrii a titulům v žánrech fantasy, sci-fi a horor. V historicky laděných edicích dominují Polozapomenuté války, Magnetka a Traumata války, v literatuře faktu pak Victima, odborné tituly přináší edice Erudica. Více informací se dozvíte na www.epocha.cz či http://www.facebook.com/nakladatelstvi.epocha. Většina produkce Nakladatelství Epocha je dostupná rovněž ve formě e-knih.

www.epocha.cz

Pavla Lžičařová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *