Komisař Ricciardi řeší v rozpálených ulicích fašistické Neapole další vraždu

Praha 13. července 2018

Se samotářským komisařem Ricciardim se mohli čeští čtenáři setkat již ve dvou románech. Na Bolest a Prokletí nyní navazuje (pouze charaktery a prostředím, každá kniha má samostatný příběh a lze ji tak číst samostatně) MÍSTO PRO KAŽDÉHO. V Neapoli 30. let je léto. Místní smetánkou otřese vražda vévodkyně. Případu se ujímá Ricciardi, který při postupně odhaluje propletené vztahy a temné stíny na duších podezřelých. Důležitou součástí příběhu, který spíš než na zběsilou akci a potoky krve sází na promyšlenou zápletku, důkladně prokreslené charaktery a ponurou atmosféru fašistické země, je i komplikovaný citový život komisaře, jenž si navíc na svých bedrech již od dětství nese nezáviděníhodné prokletí…

O sérii

Příběhy komisaře Riccardiho se odehrávají ve třicátých letech v Neapoli, kde vládne fašistický režim. Komisař Riccardi skrývá temné tajemství, vidí přízraky zesnulých. Slyší jejich poslední slova a vnímá to, co cítí v okamžiku smrti. Tato schopnost se v něm probudila ve chvíli, kdy jako malé dítě viděl ducha mrtvého nádeníka. Komisař pracuje sám a působí jako divný pavouk, proto se mu většina kolegů vyhýbá. Jedinou výjimkou je praporčík Maione. Ani v osobním životě to nemá jednoduché, žije se starou chůvou a je platonicky zamilovaný do sousedky Enriky.

Riccardi je fascinovaný smrtí a studuje ji. Postupně si vytvoří názor, že lidé vraždí ze dvou důvodů – lásky a hladu. Podle něho se zlo skrývá v každém z nás. Fašistický režim ale hlásá, že se zločin musí vymýtit a do soudobé Itálie nepatří.

Riccardi má problém se svými nadřízenými, kteří se snaží zavděčit lidem na vyšších místech, a naráží na jejich zaslepenost. On však politiku neřeší. Záleží mu na jediném. Aby perfektně odvedl svoji práci.

Anotace

Během horkého léta roku 1931 otřese neapolskou smetánkou vražda vévodkyně Adriany Mussové z Camparina. Mladá Adriana, provdaná za mnohem staršího vévodu z Camparina, udržovala veřejně vztah s vlivným novinářem Mariem Capecem. Motiv k vraždě má hned několik lidí. Mezi nimi její manžel, velmi nemocný a otřesený neustálou nevěrou své druhé manželky – krásné Adriany. Jeho syn Ettore, jenž má pádné důvody nenávidět macechu. I její veřejný milenec, novinář Capece, který ji mohl zabít v záchvatu žárlivosti. Vyšetřování navíc komplikuje rostoucí vliv italských fašistů.

Po boku komisaře Ricciardiho stojí i tentokrát věrný praporčík Maione. Plachý vztah s Enrikou prodělá další změny, přičemž se znovu objeví na scéně krásná Lívie, kterou přitahuje jak Neapol, tak Ricciardi.

Kniha Místo pro každého je k dostání na pultech knihkupectví od července 2018. Čtenáři si ji ale mohou pořídit i na knižních e-shopech, s 25% slevou přímo na stránkách Nakladatelství Epocha: http://www.epocha.cz/detailknihy.php?id=897, kde naleznete další informace. E-knihu si můžete zakoupit za 149 Kč na https://www.palmknihy.cz/krimi-detektivky/misto-pro-kazdeho-178818

Ukázku z knihy si můžete přečíst na

https://issuu.com/epocha/docs/tisk_misto_pro_kazdeho_-_uk_zka

Info o knize

Místo pro každého – Léto komisaře Ricciardiho / Autor: Maurizio de Giovanni / Překlad: Helena Schwarzová / Obálka: Žaneta Kortusová / Formát: vázaná s přebalem, 145×205 mm / Vydání: první / Počet stran: 312 / Cena: 275 Kč (na www.epocha.cz 206 Kč); e-kniha: 149 Kč / Nakladatel: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz) / ISBN: 978-80-7557-125-0

http://www.facebook.com/nakladatelstvi.epocha

O Nakladatelství Epocha

Nakladatelství Epocha se zaměřuje především na literaturu faktu a historii, velký prostor je však věnován i beletrii a titulům v žánrech fantasy, sci-fi a horor. V historicky laděných edicích dominují Polozapomenuté války, Magnetka a Traumata války, v literatuře faktu pak Victima, odborné tituly přináší edice Erudica. Více informací se dozvíte na www.epocha.cz či http://www.facebook.com/nakladatelstvi.epocha. Většina produkce Nakladatelství Epocha je dostupná rovněž ve formě e-knih.

www.epocha.cz

Pavla Lžičařová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *