Eskalátory na Veleslavíně jsou jen dočasným řešením

Praha 13. dubna 2018

Po třech letech od otevření prodlouženého metra A dochází v pátek 13. dubna 2018 ke zprovoznění eskalátorů na stanici metra Nádraží Veleslavín. Cestování na Letiště Václava Havla se tak zlepší, zvláště pro pasažéry se zavazadly.

„Otevření chybějících pohyblivých schodů vítáme, musíme si však uvědomit, že představuje jenom dočasné řešení,“ říká Petr Píša, zastupitel Strany zelených a kandidát na starostu Prahy 6. „Moderní cestování v severozápadní oblasti Prahy totiž zajistí pouze kapacitní kolejová doprava.“ Ta musí obsloužit nejenom pražské letiště, ale především oblast Kladenska. Z Kladna a jejího okolí totiž každoročně do Prahy dojíždí přes 20 000 cestujících, kteří dusí obyvatele Evropské a Patočkovy.
Při projektování stanice Nádraží Veleslavín se počítalo, že spolu s otevřením metra už bude železnice na letiště a na Kladno v provozu a přestup zajistí podzemní vestibul. Přesto projektová příprava železnice stála. Její příprava se obnovila se až po nástupu Zelených na radnici Prahy 6 a hlavního města Prahy.

„Praha 6 nemá žádné záchytné parkoviště P+R, protože jejich výstavba je opět navázána na kladenskou železnici. Na radnici Prahy 6 jsme proto prosadili přednostní přípravu P+R na Dlouhé míli, s provizorní autobusovou dopravou na metro Veleslavín.“ dodává Lukáš Novák, expert Zelených na dopravu.

Dalším krokem musí být zvelebení veřejného prostoru v okolí stanice. „Pro většinu návštěvníků cizinců je Nádraží Veleslavín jedním z prvních kontaktů s Prahou. Je mi vždy trapně, když vidím, jak se nevěřícně rozhlížejí na spálenou zemi kolem sebe,“ dodává Petr Píša.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *