Ošetření vody v bazénech přípravky řady PROBAZEN®

Rybitví 1. března 2018

Období jara, konkrétně měsíce březen až květen, je ideální dobou k ošetření vody v bazénech. To, že je toto téma pro Českou republiku více než atraktivní dokládá fakt, že patříme ke světové špičce, co se týče vlastněných a provozovaných bazénů na přepočet obyvatel. Česká rodinná firma Proxim s.r.o., výrobce přípravků pro údržbu bazénů PROBAZEN®  poskytuje praktický, rychlý a jednoduchý návod, jak na jaře postupovat tak, aby byla zajištěna kvalita koupání v soukromých bazénech po celý rok. Výrobky firmy Proxim lze využít jak pro vodní plochy doma, tak pro wellness centra, hotelové bazény nebo lázně.

„Před koupací sezonou bych velice rád upozornil na kvalitní vyčištění bazénu a jeho přípravu před napouštěním vody. Ideální dobou pro tuto údržbu jsou jarní měsíce od března do května,“ uvádí Ing. Jan Kroupa, Ph.D. mladší. „Před začátkem sezony je dobré použít prostředek pro odstranění mastných usazenin Gelový čistič a prostředek pro odstranění vodního kamene Gelový odstraňovač usazenin. Po napuštění vody je dobré změřit pH vody testerem, a upravit jej na hodnotu 6,8–7,6. V případě vysoké hodnoty tvrdosti vody použijte Stabilizátor tvrdosti. Proveďte dále prvotní chloraci přípravkem Chlor start a do skimmeru nebo plováku vložte tabletu KOMBI nebo MULTI pro průběžnou dezinfekci vody. Průběžnou starostí o vodu  v bazénu se rozumí cca. po týdnu opětovné změření pH vody. V případě odchylky od doporučené hodnoty proveďte korekci,“ dodává Jan Kroupa.

Z celé komplexní řady lze použít pouze základní řadu, tedy nejdůležitějších 6 výrobků. Zcela zásadní výrobek pro bazény, bez kterého se skutečně neobejdeme, jsou  Multi tablety 5v1. 

Péče o bazény

6 základních kroků ke skutečně perfektně udržované vodě v bazénu. Základní řada zahrnuje pH MINUS, pH PLUS, Multi tablety 5v1, Vločkovač tekutý, Odstraňovač řas, Chlor šok.

Měření a nastavení pH vody v bazénu

Správné nastavení hodnoty pH vody je důležitou podmínkou jak pro optimální působení přípravků na úpravu vody PROBAZEN®, tak pro vytvoření příjemných podmínek pro koupání. Optimální hodnota pH bazénové vody se pohybuje v rozmezí 6,8–7,6. Hodnota pH vody vyšší než 7,6 způsobuje ve vodě minerální zákaly, může dojít k ucpání filtrace, snižuje se účinnost dezinfekce a dochází k dráždění očí a kůže. Hodnota pH nižší než 6,8 způsobuje korozi kovů a betonu, blednutí barev, podráždění očí a kůže.

 Více na www.proxim.cz, www.probazen.com.

Celý proces na www.peceovodu.cz.

Mgr. Kateřina Goroškov

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *