Projekt Pestrá strava reaguje na alarmující výskyt dětské obezity

Praha 17. října 2017

Obezita je chronické onemocnění, které dosahuje epidemické proporce. Je jedním z nejvýznamnějších celosvětových zdravotnických problémů ve všech věkových kategoriích. V současné době je nejrozšířenějším metabolickým onemocněním na světě s trvale vzestupným trendem výskytu a je závažnějším problémem než podvýživa.

Podle údajů Světové zdravotnické organizace (WHO) se mezi lety 1980 a 2014 výskyt nadváhy a obezity více než zdvojnásobil. Je předpoklad, že v roce 2030 bude celosvětově až 3,3 miliardy lidí trpět nadváhou nebo obezitou.

V Evropském regionu (2015) trpělo podle údajů WHO obezitou 21,5% mužů a 24,5% žen. Stejná zpráva SZO uvádí, že výskyt nadváhy u dětí do 5 let je 12,4%. Obezita a nadváha postihují v Česku skoro třetinu dětí. Důvodem je i to, že řada školáků má málo pohybu. Průzkum VZP v roce 2015 prokázal, že více než každé čtvrté dítě sedí denně přes dvě hodiny u počítače. Děti také nesportují, až každé sedmé dítě sportuje jen při školním tělocviku.

Dětská obezita je nejenom závažný zdravotní problém, ale také problém psychosociální. Obézní dítě je velmi často vyčleněno z kolektivu, je terčem posměchu a snadnou obětí šikany. Je důležité zaměřit se na hlavní zdroj dětské obezity v našem světě a tou je rodina a její životní styl.

Projekt Pestrá strava bez zbytečné chemie se snaží již čtvrtým rokem působit na základních školách, kde aktivní formou výživový poradci a nutriční terapeuti s dětmi dělají pro ně trochu netypické svačiny, ale i konzultace pro děti i rodiče, či doporučování netypických receptů školním jídelnám.

JAK PESTRÁ STRAVA BEZ ZBYTEČNÉ CHEMIE PRACUJE?

Výživoví poradci (akreditovaní MŠMT) a nutriční terapeuti pracují se školami v krajích, kde žijí a mají svoje praxe. Jsou důkladně proškoleni, pracují podle jednotné metodiky, s jednotnými prezentacemi a informacemi. Výživoví odborníci ve školách organizují přednášky, besedy pro rodiče i učitele, ale také hry pro děti. Mnozí poskytují ve školách pravidelné konzultace pro děti a jejich rodiče, školy tak nemají pouze školního psychologa, ale také svého výživového odborníka. Jedná se o aktivity převyšující rámec činností běžně nabízený školami. Nejčastější a nejžádanější aktivitou ve školách, kterou projekt Pestrá strava bez zbytečné chemie poskytuje, jsou Projektové dny – výroba svačin dle doporučených receptů. Jedná se o čtyř hodinový proces probíhající v rámci školního vyučování, kdy děti v maximálním počtu 30 vyrábí po skupinách (5-6 dětí) různé recepty, na ně kreslí reklamu, píší složení, vymýšlí název a finálně prezentují svoji originální svačinu ostatním. Ve většině případů se tyto aktivity dějí ve školních jídelnách, tedy i kuchařky nebo vedoucí školních jídelen mají možnost svačiny ochutnat a zařadit je do nabídky jídel. Aktivita končí ochutnávkou, děti dostanou diplomy, vařečky, a hlavně recepty domů. Cílem je dostat tyto recepty i výběr potravin prostřednictvím dětí do rodin tak, aby se staly součástí jejich stravovacího režimu a nahradili nutričně chudé potraviny. Do projektu se již zapojilo 204 základních škol v České republice, na Slovensku se již také realizovaly první projektové dny pod vedením slovenských odborníků na výživu.

 „Letos se zaměřujeme kromě jiného i na problematiku spotřeby cukru, která s obezitou souvisí. Děti upozorňujeme na potraviny s nízkým obsahem cukru, jak zjišťujeme, děti pořád v hojné míře konzumují slazené nápoje.“, komentuje Ivana Bednářová. „Snažíme se je během projektových dnů informovat o zdravotních důsledcích a přimět je ke konzumaci pitné vody, která je dostupným a nejlepším řešením. Přicházíme s novými recepty na svačiny, které navrhla výživová poradkyně a autorka kuchařek Štěpánka Čápová a novými recepty pro školní jídelny na různé druhy pokrmů, samozřejmě včetně nových receptů na zpracování ryb“, dodává Bednářová.

Generálním partnerem pro školní rok 2017/2018 je společnost MAKRO Cash&Carry ČR, dále Asociace školních jídelen ČR, Jaroměřická mlékárna, FISH Farm Bohemia a iniciativa www.nemoccukru.cz.

 Tuňáková pomazánka řepa

Rajcatova

Porkova

Čočkový salát s rajčaty

Bulgur

 

Více na www.pestrastrava.cz

Výživa dětí, dětská nadváha a nevhodný přísun energeticky bohaté stravy  – Mgr. Monika Tělupilová, DiS., nutriční terapeutka a garant projektu

Tělupilová prezentace

Jmenuji se Monika Tělupilová. Jsem výživová poradkyně a nutriční terapeutka. S projektem Pestrá strava jsem začala spolupracovat, protože se mi líbí jeho koncept. Přijde mi velmi užitečné, předávat informace a interaktivně vzdělávat děti, rodiče i školy v oblasti výživy. Další přínos vidím ve vzbuzení pozornosti rodičů a snaze o přípravu svačin pro děti.  Dále pak možnost konzultace stravování dětí s kvalifikovaným poradcem přímo v prostředí školy. To je jeden z vhodných způsobů, jak přimět rodiče ke změně stravování v rodině, protože tam je většinou příčina nežádoucích stravovacích návyků dětí.

Edukace rodičů v oblasti dětské výživy může pomoci v prevenci dětské nadváhy a obezity. Pokud potřebujeme pozitivně ovlivnit stravování dítěte, tak je nevyhnutelná systematická práce s rodiči, kterým je třeba osvětlit, jak by stravování dětí i celé rodiny mělo vypadat. Nelze pouze upravit stravování samotného dítěte, u kterého se objevila nadváha či obezita, aniž by došlo ke změně stravování celé rodiny. Obezita bývá často problémem, který se nevyskytuje pouze u dítěte, ale často se týká minimálně jednoho z rodičů nebo blízkých rodinných příslušníků.

Jelikož je pro lidi přirozená tendence vyhledávat sladkou chuť a u dětí zejména, tak by rodiče měli obezřetně kontrolovat množství přijímaného cukru a míru sladké chuti, kterou dítěti předkládají. Myslím, že není prakticky možné vyloučit veškerý cukr, ale měli bychom se snažit o jeho rozumné a nenásilné omezení. Pokud zredukujeme příjem slazených nápojů a sladkostí, budeme kupovat polotučné neochucené mléčné výrobky, které případně ochutíme ovocem, ovocným pyré nebo malým množstvím domácí marmelády či medu, tak snížíme značné množství přijímaného cukru a tedy i nadměrný přísun energie. Kromě cukru je dále vhodné omezovat spotřebu potravin bohatých na obsah tuku. Vyhýbat se tedy smaženým jídlům, tučným masným výrobkům a dávat přednost polotučným mléčným výrobkům, libovému masu či rybám. Veškeré prováděné změny by měly být postupné, nenásilné, ale pokud možno trvalé.

V případě nejasností o vhodném stravování se mohou rodiče poradit s kvalifikovaným výživovým poradcem nebo přímo nutričním terapeutem, který je schopen vyhodnotit individuální potřeby dítěte a nastavit vhodný dlouhodobý stravovací plán vycházející z podložených a odborných informací.

Pro více informací:

Mgr. Monika Tělupilová, DiS.

monika.telupilova@gmail.com

Telefon: +420 732 433 746

Web: www.vyzivovyporadce-brno.cz

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *