Felix Černoch: NOTICKA 3 k předvolební kampani SD ústavních činitelů

Asi neušly ani Vaši pozornosti bilboardy zaštítěné tvářemi designovaného předsedy ČSSD Chovance a jeho místopředsedy Hamáčka. Hlavně ale slogan pod jejich sveřepým výrazem a snad i potutelným úsměvem. Ten se dere i na rety mé, jakmile jsem si ho přečetl, a osmělil   se nad ním zamyslet. Od toho tam přece je a visí, aby nás ihned zaujal a podnítil, eventuálně    zmobilizoval ke vhození toho správného hlasovacího lístku a rukou od srdce do volební urny či nikoliv?   Všimli jste si ho? Přečetli a uložili do paměti, stejně jako já. Pak víte, že zní:

VÁLKU LEVNÉ PRÁCI!

Jak tomu rozumět? Co pod onou frází chápat? Koho se to má týkat?  Čím ono heslo naplnit? Mají se automaticky zvýšit mzdy a platy všem celoplošně, když i ty nejvyšší v EU zaostávají?

Nebo se jedná pouze o pracovní síly nejlevnější, na úrovni garantovaného minimálního příjmu respektive pod úrovní toho průměrného. Nemyslí se tím třeba jenom ti,  kteří sedí eventuálně  se chystají sedět ve vládních křeslech a poslaneckých lavicích?

Ovšem především se zajímám o to, kterak toho dosáhnout? Odkud na to všechno vzít? Zřejmě vy také, že? Možná se položí nůž na krk zahraničním firmám, které u nás podnikají, zejména   obchodním řetězcům? Neskrývají snad oni lídři anebo jejich aktuálně zrovna nominovaný  guru Zaorálek    nějaké  eso nebo dokonce trhák v rukávu? Dejme se překvapit! Jinak si bude    třeba počkat, přinejmenším do voleb, leč spíše až po nich.

1 komentář: „Felix Černoch: NOTICKA 3 k předvolební kampani SD ústavních činitelů

  • 8.9.2017 (8:12)
    Permalink

    Počkáme si po volbách. Co si budeme povídat: když ptáčka (rozuměj voliče) lapají, pěkně mu zpívají. Tj., naslibují hory doly, modré z nebe. Jakmile se hlasy sečtou a je získám kýžený počet, křesílko poslance jisté, po slibech zbude leda tak smrad a skutek, považte(!), utek.
    Heslu Válku levné práci vůbec nerozumím. Možná jsem málo chápavá, připouštím. Co kdyby znělo třeba Válku špatné práci politiků?

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *